KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046
*
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:46:04
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29
-
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10
-
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13
*
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29 -
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10 -
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13