KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767150

nr 1276 7150

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Oljemålning, Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad. Olja på pannå. Motivet: 53x44cm

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 23 september 2019
kl 19:48:27

17/9 01:50:48 1      100 kr
23/9 19:25:38 2      Vinnande bud

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken