KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13579021

nr 1357 9021

Erik Abrahamson

(1871-1907), Sverige

Oljemålning, Erik Abrahamson (1871-1907), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, daterad Aug 1898, Olja på duk, 70x105 cm

Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:56:11

26/10 14:16:49 1      5.000 kr
26/10 18:33:21 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erik Abrahamson

Läs mer om Erik Abrahamson