KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027037

nr 1302 7037

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Vårdag, Kastellholmen. Signerad, 1939. Olja på duk, 46x54 cm

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 januari 2020
kl 18:42:36

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin