KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13058426

nr 1305 8426

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Vårdag, Kastellholmen. Signerad, 1939. Olja på duk, 46x54 cm

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:03:09

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin