KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343318

nr 1234 3318

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Staketet, signerad. 1959. Olja på duk, 45x55

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:48:49

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin