KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13036482

nr 1303 6482

Elise Bergman

(1842-1924), Sverige

Oljemålning, Strandmotiv. Monogramsignerad, 1902. Olja på duk, 22x29 cm

Gustava Elisabet (Elise) Bergman, svensk bildkonstnär född 1842, död 1924.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:23:02

Elise Bergman

Läs mer om Elise Bergman