KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12665114

nr 1266 5114

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap med väg. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 32x40 cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 29 juli 2019
kl 19:54:40

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann