KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038095

nr 1303 8095

Edward Rosenberg

(1858-1934), Sverige

Oljemålning, Edward Rosenberg (1858-1934), Sverige. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 84x115 cm

Konditionsrapport: krackeleringar

Edward Rosenberg, svensk bildkonstnär född 1858, död 1934.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:15:54

22/1 11:46:28 1      Vinnande bud

Edward Rosenberg

Läs mer om Edward Rosenberg