KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353315
*
nr 1235 3315
Edvard Bechteler
(1890-1983), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:37:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 23:11:35
1
300 kr
18/2 13:48:43
2
250 kr
18/2 13:48:43
1
300 kr (Budbetjänt)
18/2 13:49:06
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Läs mer om Edvard Bechteler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvard bechteler olja olja på duk oljemålning oljemålningar skog sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Edvard Bechteler
nr 1235 3315
Edvard Bechteler
(1890-1983), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 23:11:35 | 1 | 300 kr |
| 18/2 13:48:43 | 2 | 250 kr |
| 18/2 13:48:43 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 13:49:06 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Edvard Bechteler
Edvard Bechteler, tysk-svensk bildkonstnär född 1890 i München, död 1983.Läs mer om Edvard Bechteler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvard bechteler olja olja på duk oljemålning oljemålningar skog sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



