KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12453156

nr 1245 3156

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Venedig, signerad. Olja på duk, 33x54

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 april 2019
kl 18:54:06

1/4 11:56:54 1      Vinnande bud

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne