KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933046

nr 1193 3046

Carl Alexius Berndtson

(f. 1918), Sverige

Oljemålning, Carl Alexius Berndtson (f. 1918), Sverige. "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm

Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

måndag 16 juli 2018
kl 18:15:36

Carl Alexius Berndtson

Läs mer om Carl Alexius Berndtson