KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12733043

nr 1273 3043

Bruno Karlsson

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. "I juletid från Skeppsbron". Stadsgårdskajen, Stockholm. Signerad, daterad -05. Olja på duk, 53x64 cm

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1927.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 2 september 2019
kl 18:39:36

1/9 17:49:20 1      Vinnande bud
1/9 18:22:03 1      Vinnande bud

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson