KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433014

nr 1243 3014

Brita Naess

(1901-1965), Sverige

Oljemålning, Brita Naess (1901-1965), Sverige. Fransk lantgård. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 24x33 cm

Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901, död 1965.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 25 mars 2019
kl 20:19:24

Brita Naess

Läs mer om Brita Naess