KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455592

nr 1245 5592

Boris Ottenberg

(1891-1946), Sverige

Oljemålning, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerad, daterad 1944, "Kyrktornet". Olja på pannå, 25x35, oramad

Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 1 april 2019
kl 20:10:53

Boris Ottenberg

Läs mer om Boris Ottenberg