KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12538234

nr 1253 8234

Bo von Zweigbergk

(1897-1940), Sverige

Oljemålning, Bo von Zweigbergk (1897-1940), Sverige. Blommande päronträd. Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 34x44 cm

Konditionsrapport: slitage

Bo von Zweigbergk, svensk målare född 1897, död 1940.

måndag 6 maj 2019
kl 19:58:53

Bo von Zweigbergk

Läs mer om Bo von Zweigbergk