KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354487

nr 1235 4487

Bertil Widbrant

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 40x31

Konditionsrapport: skadad

Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:52:59

17/2 18:08:09 1      Vinnande bud

Bertil Widbrant

Läs mer om Bertil Widbrant