KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12825576
*
nr 1282 5576
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Riddarfjärden, signerad. Olja på duk, 37x45 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 20:28:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 22:24:10
1
300 kr
16/10 14:43:43
2
700 kr
21/10 14:32:51
3
450 kr
21/10 14:32:51
2
500 kr (Budbetjänt)
21/10 14:34:03
3
600 kr
21/10 14:34:03
2
700 kr (Budbetjänt)
21/10 14:34:39
3
800 kr
21/10 15:01:25
2
Vinnande bud
21/10 18:41:25
4
1.500 kr
21/10 18:41:25
2
1.600 kr (Budbetjänt)
21/10 18:41:41
4
1.800 kr
21/10 18:41:41
2
(budbetjänt)
21/10 20:16:15
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berndt wennström olja olja på duk oljemålning oljemålningar riddarfjärden riddarholmen stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konstnär sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berndt Wennström
nr 1282 5576
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, Riddarfjärden, signerad. Olja på duk, 37x45 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/10 22:24:10 | 1 | 300 kr |
| 16/10 14:43:43 | 2 | 700 kr |
| 21/10 14:32:51 | 3 | 450 kr |
| 21/10 14:32:51 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 21/10 14:34:03 | 3 | 600 kr |
| 21/10 14:34:03 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 21/10 14:34:39 | 3 | 800 kr |
| 21/10 15:01:25 | 2 | Vinnande bud |
| 21/10 18:41:25 | 4 | 1.500 kr |
| 21/10 18:41:25 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 21/10 18:41:41 | 4 | 1.800 kr |
| 21/10 18:41:41 | 2 | (budbetjänt) |
| 21/10 20:16:15 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berndt wennström olja olja på duk oljemålning oljemålningar riddarfjärden riddarholmen stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konstnär sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



