bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746360



*

nr 1274 6360


Bengt Elde

(1939-2015), Sverige


Oljemålning, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Sommarmotiv, signerad. Olja på pannå, 38x121 cm


Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 september 2019
kl 20:51:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/9 16:54:38 1      2.000 kr
5/9 16:20:20 2      2.400 kr
7/9 08:55:42 1      2.400 kr
7/9 08:55:42 2      2.400 kr (Budbetjänt)
7/9 08:56:15 1      2.600 kr
7/9 11:31:09 3      3.200 kr
7/9 16:58:35 2      3.200 kr
7/9 16:58:35 3      3.200 kr (Budbetjänt)
7/9 16:59:04 2      3.800 kr
7/9 23:24:55 3      4.200 kr
7/9 23:25:35 3      5.200 kr
9/9 07:59:10 1      4.200 kr
9/9 07:59:10 3      4.400 kr (Budbetjänt)
9/9 19:19:30 4      5.800 kr
9/9 19:23:46 4      6.200 kr
9/9 19:29:52 3      6.200 kr
9/9 19:29:52 4      6.200 kr (Budbetjänt)
9/9 19:30:11 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Bengt Elde

Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Läs mer om Bengt Elde
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt elde olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sommarmotiv sverige
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:15
  • 9031 Oljemålning
    2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:28
  • 9029 Oljemålning
    2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:03




Ladda ner broschyr