KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095169
*
nr 1309 5169
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Båt. Signerad, daterad -73, olja på pannå, 10x8 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 10:57:24
1
1.000 kr
22/2 12:27:43
2
1.600 kr
22/2 13:04:33
3
1.300 kr
22/2 13:04:33
2
1.400 kr (Budbetjänt)
22/2 13:04:50
3
1.600 kr
22/2 13:04:50
2
1.600 kr (Budbetjänt)
22/2 13:05:07
3
Vinnande bud
24/2 18:16:05
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt elde båt marin marinmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Bengt Elde
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Läs om budbetjänten
nr 1309 5169
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Båt. Signerad, daterad -73, olja på pannå, 10x8 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 10:57:24 | 1 | 1.000 kr |
| 22/2 12:27:43 | 2 | 1.600 kr |
| 22/2 13:04:33 | 3 | 1.300 kr |
| 22/2 13:04:33 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 22/2 13:04:50 | 3 | 1.600 kr |
| 22/2 13:04:50 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 22/2 13:05:07 | 3 | Vinnande bud |
| 24/2 18:16:05 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt elde båt marin marinmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



