KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174045

nr 1317 4045

Axel Axelsson

(1854-1892), Sverige

Oljemålning, Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Paradisio". Signerad Venedig 1881. Olja på duk, 82x50cm

Axel Axelsson, svensk bildkonstnär född 1854, död 1892.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:52:52

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Axelsson

Läs mer om Axel Axelsson