KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13231013

nr 1323 1013

Axel Axelsson

(1854-1892), Sverige

Oljemålning, Axel Axelsson (1854-1892), Sverige. "Calle del Paradisio". Signerad Venedig 1881. Olja på duk, 82x50cm

Konditionsrapport: Smärre färgbortfall

Axel Axelsson, svensk bildkonstnär född 1854, död 1892.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 27 april 2020
kl 18:05:45

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Axelsson

Läs mer om Axel Axelsson