KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343059

nr 1234 3059

August Jansson

(1851-1915), Sverige

Oljemålning, August Jansson (1851-1915), Sverige. Sjömotiv. Signerad. Olja på duk, 70x49,5 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

August Jansson, svensk bildkonstnär född 1851, död 1915.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:32:03

5/2 14:08:33 1      Vinnande bud

August Jansson

Läs mer om August Jansson