KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367175

nr 1436 7175

Asta Witkowsky

(1905-1968), Sverige

Oljemålning, Asta Vitkowsky (1905-1968), Sverige. Positano. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 51x43 cm

Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm 1905, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 6 december 2021
kl 18:27:13

5/12 09:40:52 1      Vinnande bud

Asta Witkowsky

Läs mer om Asta Witkowsky