KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354309

nr 1235 4309

Arne Cassel

(1898-1965), Sverige

Oljemålning, Arne Cassel (1898-1965), Sverige. Signerad, daterad 1945, Pojke. Olja på duk, 64x49

Arne Cassel, född 1898 i Djursholm, död 1965 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 februari 2019
kl 19:13:18

Arne Cassel

Läs mer om Arne Cassel