KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117284

nr 1311 7284

Anna Küntzel

(1897-1993), Sverige

Oljemålning, Anna Küntzel (1897-1993), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad 1963. Bär dedikation. Olja på pannå, 30x49 cm

Anna Küntzel, svensk målare, tecknare och konsthantverkare född 1897, död 1993.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 mars 2020
kl 20:06:10

29/2 18:22:36 1      Vinnande bud

Anna Küntzel

Läs mer om Anna Küntzel