KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972021

nr 1297 2021

Alice Nordin

(1871-1948), Sverige

Oljemålning, Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på duk, 65x40 cm

Alice Nordin, svensk skulptör och konsthantverkare, född 1871, död 1948.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:05:41

9/12 17:18:27 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 9 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Alice Nordin

Läs mer om Alice Nordin