KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636625

nr 1363 6625

Alfred Wahlberg

(1834-1906), Sverige

Oljemålning, Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige. (tillskriven), Intyg a tergo. Olja på pannå, ej signerad, 36x44

Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 30 november 2020
kl 20:39:24

Alfred Wahlberg

Läs mer om Alfred Wahlberg