KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12597111

nr 1259 7111

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Gård, signerad. Daterad, Olja på duk, 23x34

Konditionsrapport: slitage, skador

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 3 juni 2019
kl 18:02:22

2/6 14:10:50 1      100 kr
3/6 14:42:44 2      Vinnande bud

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne