KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038343

nr 1303 8343

Alfred Collin

(1880-1944)

Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944). Signerad, "Svolver Lofoten", Norge, 1933. Olja på pannå, 100x136cm

Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 27 januari 2020
kl 20:01:34

Alfred Collin

Läs mer om Alfred Collin