KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848081

nr 1284 8081

Albert Huyot

(1872-1968), Frankrike

Oljemålning, Albert Huyot (1872-1968), Frankrike. Husgavlar. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 59x79 cm

Albert Huyot, fransk bildkonstnär född 1872, död 1968.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:54:06

28/10 10:58:55 1      Vinnande bud

Albert Huyot

Läs mer om Albert Huyot