KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968551

nr 1296 8551

Åke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad 1948. Olja på pannå, 33x41 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:08:16

Åke Nothberg

Läs mer om Åke Nothberg