KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767143

nr 1276 7143

Åke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 23 september 2019
kl 19:35:48

Åke Nothberg

Läs mer om Åke Nothberg