KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14122024

nr 1412 2024

Agnes Ahlberg

(1896-1972), Sverige

Oljemålning, "Sameflicka Tärnaby". Signerad, daterad -69. Olja på duk, 51x56, yttermått inklusive ram: 52x56 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 18:39:52

  • 16 aug

Specialauktion Agnes Ahlberg

Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg

Agnes Ahlberg

Läs mer om Agnes Ahlberg