KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13316305

nr 1331 6305

Adam Hawrylkiewicz

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Adam Hawrylkiewicz (f. 1938), Sverige. Signerad a tergo. Olja på duk, 142x142 cm

Adam Ancuta-Hawrylkiewicz, litauisk-svensk målare född 1938 i Vilnius.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:17:23

Adam Hawrylkiewicz

Läs mer om Adam Hawrylkiewicz