bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12793017



*

nr 1279 3017


Oljemålning

1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej signerad. Olja på duk, 40x32 cm


Utrop:

5.000 kr - 6.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 22:06:42)
Uppdatera
Visning

fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9


Auktionen
avslutas:

måndag 30 september kl 20:48:35


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa europeisk herreman med hund holland olja olja på duk oljemålning oljemålningar
  • 3024 Litografi
    Helene Schjerfbeck (1862-1946), Finland. "Konvales..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:02
  • 6318 Vas
    Karl Lindström, Jugend, Rörstrand. Reliefdekor med..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:21
  • 3035 Oljemålning
    Edith Blight Tompson. Motiv från Skottland, "Isle ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:24
  • 3004 Örhängen
    ett par, 18k guld, 1822,4,3 gr
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:29
  • 3021 Skulptur
    Victor Simyan (1826-1886), Frankrike. Etruskisk kv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:34
  • 3008 Blandteknik
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Riddare"..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 18:34

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa europeisk herreman med hund holland olja olja på duk oljemålning oljemålningar
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:01
  • 7416 Oljemålning
    2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. O..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:09
  • 7455 Oljemålning
    4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:08
  • 3029 Oljemålning
    Adelsmän på gård. Signerad G Wright 1878. Olja på ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 19:02




Ladda ner broschyr