GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 12983071

nr 1298 3071

Matservis

15 delar ca, fajans, röd

Konditionsrapport: skador, slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 16 december 2019
kl 20:28:55

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.