bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13095048



*

nr 1309 5048


Ljusstakar

5 st, Nysilver. Höjd: 13-27 cm


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 februari 2020
kl 19:23:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/2 19:25:13 1      150 kr
22/2 09:50:55 2      200 kr
23/2 14:46:57 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 4036 Läslampa
    1800-tal, 63 cm
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    30 mars kl 20:23
  • 3382 Ljusstakar
    3 st, Taserud, trä. Höjd: 20 ca
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    30 mars kl 18:30
  • 3198 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal, mässing. Höjd: ca 25cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    30 mars kl 20:52




Ladda ner broschyr