bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12894517



*

nr 1289 4517


Ljusstakar

Ett par, nysilver, barockstil. Höjd: 18


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 18 november 2019
kl 20:19:02


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 2334 Kandelabrar
    Ett par, pläterade, delbara. Höjd: 40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 18:18
  • 4030 Ljusstakar
    3 st, mässing, 1900-tal. Höjd: 11-14 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 20:17
  • 2307 Ljusstakar
    ett par, 2-armade, Gustaviansk stil. Höjd: 29 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 20:51
  • 4028 Ljusstakar
    Ett par, mässing, Västerås. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 19:29
  • 4370 Ljusstakar
    Ett par, Sterlingsilver, Heinz Decker för CG Hallb..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 18:34
  • 2190 Ljusstake
    3-armad, nysilver. Höjd: 40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    13 juli kl 18:59




Ladda ner broschyr