KONST / Litografier / Litografi 13038373

nr 1303 8373

Larry Rivers

(1923-2002), USA

Litografi, Larry Rivers (1923-2002), USA. Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm

Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57

Larry Rivers

Läs mer om Larry Rivers