bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 12343062



*

nr 1234 3062


Keramik

5 delar, 1950-tal, Jie. Höjd: 5-15


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:03:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 14:54:27 1      200 kr
5/2 23:14:13 2      250 kr
6/2 19:11:17 1      350 kr
8/2 17:50:40 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jie keramik
  • 2125 Fat
    + skålar, 5 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 19:41
  • 2232 Fat
    bland annat Famille Rose, Kian Long. Diameter: 24-..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 19:59
  • 2227 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans, Gustav..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 19:39
  • 2009 Figurin
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Säl, Rörstrand..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 40 dagar
    30 sept kl 18:30
  • 1001 Kaffeservis
    9 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 20:46
  • 2091 Kanna med lock
    Kina. Höjd: 10 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 20:41




Ladda ner broschyr