bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 12343062



*

nr 1234 3062


Keramik

5 delar, 1950-tal, Jie. Höjd: 5-15


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:03:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 14:54:27 1      200 kr
5/2 23:14:13 2      250 kr
6/2 19:11:17 1      350 kr
8/2 17:50:40 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jie keramik
  • 8315 Assietter
    11 st, Rörstrand Flora. Diameter: 19 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 20:37
  • 9011 Bojan med lock
    1800-tal, Kina. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 19:56
  • 8281 Cabaret
    7 delar, Kina. Diameter: 26 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 18:21
  • 6293 Fat
    + karotter med lock 2 st, Paratiisi, Birger Kaipia..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 feb kl 19:22
  • 8025 Fat
    + tobaksburk, 2 delar, Gabriel fajans & Klosterker..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 19:12
  • 8377 Fat
    5 delar, bland annat Bo fajans & Nittsjö. Diameter..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 19:46




Ladda ner broschyr