MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 13724310

nr 1372 4310

Arne Jacobsen

(1902-1971), Danmark

Karmstolar, + stol, 3 + 1 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, tygklädsel, 1983

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 18 januari 2021
kl 20:17:55

Arne Jacobsen

Läs mer om Arne Jacobsen