SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kalk 10007057

nr 1000 7057

Kalk

silver, Dorpat, Estland, 1700-tal, otydliga mästarstämplar, skänkt 1801, Graverad vapensköld, 238 g, höjd: 16 cm, vikt. 220 g

Konditionsrapport: liten lagning, monogram

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 14 december 2015
kl 20:21:54

  • Tema
  • 14 dec

Silver

Läs mer om Silver