KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gunilla pontén 10801006

Gunilla Pontén

nr 1080 1006

Kontakt: Gunilla Pontén, Prisbelönta modeskaparen Gunilla Pontén har åter överträffat sig själv. Den här gången har du chansen att skaffa dig ett alldeles eget exemplar av Gunillas favoritkonst i form av ett COLLAGE. Hennes filosofi är: ”Tänk vilka skärningar och draperingar vi kvinnor kan excellera i!” Och: ”Skulle svart vara så tråkigt? Nej, svart är elegant, sexigt, glamoröst

Gunilla Pontén, är en svensk modeskapare och konstnär, född 1929.

Såld:

5.000 kr

måndag 14 november 2016
kl 18:00:00

  • 14 nov

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Gunilla Pontén

Läs mer om Gunilla Pontén