KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12453126

nr 1245 3126

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Gouache, Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "tornedalen". Signerad, daterad -56,64x48

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 1 april 2019
kl 18:56:08

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström
Gouache