bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 13314396



*

nr 1331 4396


Fiskbestick

24 delar, 12 + 12 st, nysilver, CG Hallberg. Längd: 18-20,5


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2020
kl 20:29:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/5 00:57:18 1      100 kr
31/5 23:00:11 2      250 kr
1/6 17:48:12 3      250 kr
1/6 17:48:12 2      250 kr (Budbetjänt)
1/6 17:48:38 3      500 kr
1/6 18:46:56 4      500 kr
1/6 18:46:56 3      500 kr (Budbetjänt)
1/6 18:47:05 4      600 kr
1/6 18:59:17 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cg hallberg fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 4666 Armring
    silver (925), Elis Kauppi, Finland. Diameter: 5,5c..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:55
  • 4682 Bägare
    3 st, silver, Löfman & Råström, 196g. Höjd: 4-5 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 20:09
  • 4435 Behållare & bä..
    7 delar, silver. Signerad Jean Räf, 1991. Höjd: 6-..//
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:59
  • 4218 Bestick
    31 delar, silver, 1+ 8+ 6+ 5+ 3+ 3+ 6, bruttovikt:..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 18:57
  • 4217 Bestick
    34 delar, silver, Rosenholm Jacob Ängman, GAB Guld..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:28
  • 3003 Bestick
    72 delar, silver, Monogram, WA Bolin, 1948. Längd:..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 52 dagar
    31 augusti kl 19:28




Ladda ner broschyr