MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 8548374

nr 854 8374

Yrjö Kukkapuro

(f. 1933), Finland

Fåtölj, Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Haimi, 1970-tal

Konditionsrapport: slitage, skador

Yrjö Kukkapuro, finländsk möbelformgivare född 1933 i Viborgs landskommun.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 21 oktober 2013
kl 19:29:02

Yrjö Kukkapuro

Läs mer om Yrjö Kukkapuro
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko