MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 12668016

nr 1266 8016

Mats Theselius

(f. 1956), Sverige

Fåtölj, Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 349/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360

Mats Theselius, svensk inredningsarkitekt och formgivare född 1956.

Utrop:

6.600 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 29 juli 2019
kl 20:33:32

25/7 11:15:55 1      5.000 kr
29/7 10:56:32 2      Vinnande bud

Mats Theselius

Läs mer om Mats Theselius