KONST / Litografier / Färglitografier 13027012

nr 1302 7012

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Färglitografier, 2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 19x20 & 35x28 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 januari 2020
kl 18:57:20

20/1 18:51:53 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska