KONST / Litografier / Färglitografier 13249292

nr 1324 9292

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografier, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. 3 st. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 53,5x70,5 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 4 maj 2020
kl 20:43:33

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt